Translate

wtorek, 23 kwietnia 2013

Manualne oczyszczanie twarzy krok po kroku

Jak powinien wyglądać zabieg oczyszczania twarzy?

Zabieg przeprowadza się na na skórze twarzy, dekoltu i plecach. Głównym etapem zabiegu jest ręczne wyciskanie zaskórników i zaczopowanych ujść gruczołów łojowych potocznie nazywanych porami. Zabieg polecany jest dla cer w każdym wieku, z zaskórnikami, z trądzikiem pospolitym, tłustych, mieszanych, łojotokowych, z rozszerzonymi ujściami gruczołów łojowych, wymagających oczyszczenia. Można go wykonywać o każdej porze roku.
Zabieg wygląda następująco:
1. Pierwszym etapem jest oczywiście demakijaż i tonizacja.
2. Następnie złuszczanie (peeling enzymatyczny lub mechaniczny - o ile skóra ma bardzo zrogowaciały naskórek).
3. Po złuszczaniu ponownie tonizujemy skórę, by przywrócić jej pH.
4. Główną częścią jest pielęgnacja aktywna:
  • nałożenie maski rozpulchniającej + wapozon, czasami do skór "grubych" stosuje się poduszki podgrzewające, należy jednak pamiętać żeby nie stosować ich jeśli widać rozszerzone naczynia krwionośne
  • manualne oczyszczanie - tylko stany niezapalne, wyciskanie należy wykonywać za pomocą jałowych gazików (oczywiście w rękawiczkach). Przed przystąpieniem do manualnego oczyszczania wszystko powinno być przygotowane tak aby po rozpakowaniu gazików nie dotykać niczego i nie przenieść bakterii z powierzchni przedmiotów na skórę klientki (należy wcześniej odpowiednio ustawić lampę - lupę, krzesło itd...).
  • d'Arsonvalizacja - (o ile nie ma przeciwwskazań) - ozon uwalniany podczas tego zabiegu ma działanie bakteriobójcze i bakteriostatyczne dzięki czemu uniknie się pozabiegowych stanów zapalnych.
  • wprowadzenie składników aktywnych za pomocą ultradźwięków - przeważnie serum działającego przeciwzapalnie i przeciwłojotokowo, zapobiegającego powstawaniu zaskórników.
  • nałożenie maski ściągającej - maska zwęża rozszerzone ujścia gruczołów łojowych, wstępnie reguluje ich pracę. Ponadto usuwa nadmiar sebum, koi i uspokaja podrażnioną oczyszczaniem skórę.
  • ponowna tonizacja
  • maska łagodząca, wyciszająca - polecam maskę algową z chlorofilem- ma działanie kojące i uspokajające, a także wzmacnia naskórek, rewitalizuje, ujędrnia i poprawia penetrację użytych wcześniej do zabiegu składników aktywnych
  • Tonizacja
  • krem na zakończenie zabiegu
Efekty po zabiegu - oczyszczenie i zwężenie ujść gruczołów łojowych, złagodzenie stanów zapalnych, zapobieganie tworzeniu się zaskórników i regulacja pracy ujść gruczołów łojowych.

1 komentarz: